Історична довідка
Про театр

Ця подія сталася невипадково, адже Бориспіль здавна славився, як театральне місто.
Йому підвладні час і простір,
Він поведе в незнане майбуття,
Покличе у минуле в гості,
Розкриє суть і таїну буття,
Убереже від долі яничара,
Навчить любити рідний край -
Іди в театр, віддайся його чарам
І сам себе у ньому пізнавай!
(Г. Г. Яблонська)
Муніципальний театр "БЕРЕЗІЛЬ" Бориспільської міської ради Київської області бере свій початок ще з 1923 року, де на базі гуртка Бориспільської театральної студії відомий режисер Лесь Курбас відкрив п'яту агітаційну майстерню мистецького об'єднання "Березіль". Її керівником стала наша землячка, колишня артистка "Молодого театру" Віра Дем'янівна Онацька, а заступником керівника - Андрій Матвійович Полонський, засновник першого у Борисполі лялькового театру. Саму назву Лесь Курбас пояснив так: "Березіль - значить березень. Нашому художньому об'єднанню дав ім'я перший весняний місяць, який ламає все старе, пробиває дорогу новому, у якому порив і сила."

Саме в Борисполі починав свій творчий шлях режисер і художній керівник театру на Лівому березі Дніпра Едуард Маркович Митницький, який на той час був художнім керівником драмгуртка "Березіль" Бориспільського районного Будинку культури. У 1957 році ним була поставлена вистава "Диктатура" за п'єсою видатного українського драматурга Івана Микитенка, яку навіть показували у театрі імені Лесі Українки.

Не можемо сьогодні не згадати і про Алісу Тимофіївну Глущенко, яка тривалий час, з 1981 по 1994 роки, працювала режисером театру "Березіль" районного Будинку культури. 20 травня 1970 року цьому театру було присвоєно почесне звання "Самодіяльний народний театр". З того часу до 1994 року у ньому працювали режисери Іван Книга, Гліб Руднєв.

З 1989 року відродив свою генетичність суто молодий, привабливо перспективний театр, згуртований режисером-постановником Галиною Сергіївною Поминальною. Протягом 20-ти років не маючи ні приміщення, ні матеріальної бази, незважаючи на всі негаразди театр "Березіль", під її керівництвом отримував призові місця на театральних конкурсах і фестивалях, про що свідчать грамоти і дипломи.

У 1997 році за виставу Михайла Старицького "Ой не ходи, Грицю..." молодіжний театр "Березіль" під керівництвом Г.С.Поминальної вперше отримав звання "Народного аматорського колективу". У 2001 році на фестивалі молодіжних театральних колективів Київщини «Дебют-2001» аматорський народний театр "Березіль" вдруге підтвердив звання "народного" за виставу Степана Васильченка "На перші гулі". У 2005 році народний аматорський театр "Березіль" втретє підтвердив своє звання виставою Михайла Старицького "По-модньому".

ЯНГОЛ НОСИТЬ GIVENCHY

За ініціативи і фінансової підтримки міського голови А.С.Федорчука та виконавчого комітету Бориспільської міської ради 3 грудня 2009 року було відкрито сучасний театр, який розпочав свою діяльність прем'єрою вистави за мотивами творів Ліни Костенко і Михайла Старицького "Маруся Чурай" у постановці Заслуженого працівника культури України Наталії Аркадіївни Осипенко та Галини Сергіївни Поминальної у власному приміщенні на вул. Бежівка, 1. Цією виставою на той час народний аматорський театр "Березіль" вчетверте підтвердив своє звання "Народного".

Відповідно до рішення міської ради від 23 грудня 2010 року №201-3-VI театр отримав статус Муніципального театру Бориспільської міської ради.

Маючи таке підґрунтя і вагомий історичний досвід, у березні 2017 року директор театру Світлана Валентинівна Бевз виступила з доповіддю «Березіль» – від витоків до сучасності» на Х Всеукраїнській краєзнавчій науково-практичній конференції "Бориспільщина у процесі історичного розвитку та державотворення України 1917-1921 років". Саме тут прозвучала ініціатива присвоїти театру історичну назву «Березіль». У тому ж березні 2017 року Бориспільською міською радою було прийняте рішення про присвоєння нашому театру назви "БЕРЕЗІЛЬ". Відтоді це Муніципальний театр "Березіль" Бориспільської міської ради Київської області.
Сьогодні ми продовжуємо наслідувати кращі традиції новаторського Курбасівського театру. Поряд з видатними майстрами сцени старшого покоління з нами працює талановита молодь. За цей час режисерами театру Ганною Самініною та Ігорем Матіївим було поставлено багато чудових вистав, які привернули увагу наших глядачів. Це і "Тев'є молочник" з Народним артистом України Петром Панчуком, "Мій тато став зіркою" про Героїв Небесної Сотні за мотивами однойменного твору нашої землячки, відомої української письменниці Галини Кирпи, "Мина Мазайло" М.Куліша, "Казки не для дітей" за мотивами творів П.П.Чубинського, "Наталка Полтавка" І.Котляревського, "Янгол носить Givenchy" М.Рождєственської та багато інших. Великою популярністю серед наймолодших дітей користуються лялькові вистави у постановці Володимира Малинського.

Театр постійно бере участь у Міжнародних та Всеукраїнських театральних конкурсах і фестивалях, де займає призові місця.

Вже одинадцятий рік поспіль на базі театру "Березіль" за підтримки Управління культури на чолі з Н.В.Погребною проводиться міський конкурс читців ім.Т.Г.Шевченка, де школярі і талановита молодь вражають нас своїми талантами і майстерністю.

Чекаємо наших шановних глядачів на виставах!

Ласкаво просимо!
Made on
Tilda